Drobečková navigace

Úvod > Sdružení > Sbor dobrovolných hasičů

SDH Smrčná

Sbor dobrovolných hasičů ve Smrčné byl založen v roce 1864. U příležitosti 140 výročí založení 1. českého dobrovolného hasičského sboru jsme obdrželi v roce 2004 pamětní list, který nám věnovalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska OSH Jihlava.

Organizace má v současnosti okolo 40-ti členů včetně žen. Družstvo žen bylo založeno v roce 2003. Byl to velice správný počin. Naše ženy získaly od svého vzniku řadu vítězství v okrskových soutěžích. Jsou zodpovědné a cílevědomé. Tím jim patří můj dík.

Z naší činnosti:

Každý rok se zúčastňujeme pravidelně okrskových soutěží a dále pokud je možnost i ostatních soutěží a Memoriálů, které pořádají naše sousedské obce. V rámci možností se těchto akcí účastníme jak muži tak ženy.

Spolupracujeme, a to velmi dobře s obecním úřadem ve Smrčné. Čistíme veřejná prostranství, brigádničíme a pomáháme místním spoluobčanům. Zejména při přírodních kalamitách jako jsou povodně, sesuvy sněhu, spadlé stromy apod. Toho už máme hodně za sebou.  Díky naší technice můžeme občanům skutečně pomoci.

Jak to tak bývá tak i v naší obci jsou hasiči zdrojem kulturních akcí. V obci tedy pořádáme:

  • v lednu - tradiční hasičský bál
  • v únoru dle kalendáře - Masopust 
  • v březnu, většinou, okolo Josefa - „Pomazánkovou muziku“
  • V květnu popř. červnu probíhá okrsková soutěž a u nás ve Smrčné v červnu pořádáme „Memoriál Josefa Sýkory a Jaroslava Coufala“ – je to hasičská soutěž u které vždy vzpomeneme na naše kamarády Pepu a Jardu. Ti bohužel tragicky zahynuli dne 17.6.2002 při autohavárii.
  • Ve spolupráci s OÚ pomáháme s přípravou různých společenských akcích, především s dětským dnem

 

Za SDH Smrčná: Vondrák Milan ml. – starosta SDH

Zřizovací listina jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Smrčná

4cerven-has soutez5.jpg

SDH Smrčná

IMG_3270.jpg

SDH Smrčná