Drobečková navigace

Úvod > Sdružení > Sbor dobrovolných hasičů

SDH Smrčná

Sbor dobrovolných hasičů ve Smrčné byl založen v roce 1864. U příležitosti 140 výročí založení 1. českého dobrovolného hasičského sboru obdržel v roce 2004 pamětní list, který sboru věnovalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska OSH Jihlava.

Organizace má v současnosti okolo 40-ti členů včetně žen. Družstvo žen bylo založeno v roce 2003. Od svého vzniku získalo družstvo žen řadu vítězství v okrskových soutěžích. 

Z činnosti SDH:

SDH se každý rok účastní pravidelných okrskových soutěží a pokud je to možné i ostatních soutěží a Memoriálů, které pořádají sousedské obce. 

SDH úzce spolupracuje s obecním úřadem ve Smrčné. Čistí veřejná prostranství, pořádá brigády a pomáhá místním spoluobčanům. Zejména při přírodních kalamitách jako jsou povodně, sesuvy sněhu, spadlé stromy apod. Díky dostupné technice může občanům skutečně pomoci.

Sbor dobrovolných hasičů ve Smrčné pořádá i spoustu kulturních akcí:

  • leden - tradiční hasičský bál
  • únor dle kalendáře - Masopust 
  • březen - „Pomazánková muzika“
  • květen popř. červen probíhá okrsková soutěž
  • červen „Memoriál Josefa Sýkory a Jaroslava Coufala“ – vzpomínková hasičská soutěž u které vždy vzpomeneme na naše kamarády Pepu a Jardu, kteří tragicky zahynuli dne 17.6.2002 při autonehodě.
  • ve spolupráci s Obecním úřadem se účastní akce "Čistá Smrčná" a pomáhá s přípravou různých společenských akcích, a to především s akcí Pálení čarodějnic a s dětským dnem.

 

starosta SDH:        Vondrák Milan ml.

místostarostka:      Lucie Janáková

Velitelé:                  Rostislav Štefáček

                              Martin Jančura

Strojník:                 David Havelka

                              Martin Coufal

Pokladník:             Lucie Brožová

 

Zřizovací listina jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Smrčná

4cerven-has soutez5.jpg

SDH Smrčná

IMG_3270.jpg

SDH Smrčná