Drobečková navigace

Úvod > Odpady > Rádce, kam hodit

Rádce, kam hodit

Sběrné dvory v Jihlavě slouží pouze pro občany s trvalým pobytem v Jihlavě, ostatní občané musí využít mobilních svozů – velkoobjemový odpad, elektroodpad a nebezpečné odpady. Ostatní odpady patří na skládku. Každé uložení odpadu na skládku je zpoplatněno, to platí i pro občany s trvalým pobytem v Jihlavě.

asfalt – kusy starého asfaltu, asfaltové nátěry, lepenky, střešní šindele, apod. patří na skládku

akumulátor, autobaterie – elektroodpad

bazén – dětský nebo nadzemní bazén je objemným odpadem

CD - elektroodpad

eternit (azbest) - Při odstraňování částí staveb, které jsou z azbestových materiálů nebo obsahují jako součást azbest, je nezbytné již od prvního kontaktu s takovými materiály dbát na důsledné zabránění vdechnutí a zabránění kontaminace ovzduší a okolního prostředí azbestem a azbestovým prachem. Odpady s obsahem azbestu musí být okamžitě baleny do neprodyšných plastových pytlů. Takto zabezpečené odpady musí být následně odvezeny přímo na skládku.

bomba od hélia, hasičský přístroj – nebezpečný odpad, jedná se o tlakovou nádobu

lepící páska – Všechny druhy lepících pásek obsahují lepidlo, kterým je podkladový materiál znečištěn. Nejde je tedy třídit a patří do komunálního odpadu. 

molitan – V menším množství do komunálního odpadu. Pokud se jedná o celou matraci, je to velkoobjemový odpad.

kabely – elektroodpad

pečící papír -  Použitý pečící papír je zvláštním druhem papíru, který patří do komunálního odpadu.

petardy – nebezpečný odpad

polystyren – Ten, který slouží k ochraně nových výrobků patří do plastů. Výjimkou je stavební polystyren – jedná se o stavební odpad, který patří na skládku.

sádrokarton, umakart, beton, ztvrdlý cement, dlaždice, dlažba, PVC trubky, skelná vata, střešní tašky, suť – jedná se o stavební odpad, který patří na skládku

síťka od ovoce nebo zeleniny – plasty

teploměr – Elektronické teploměry patří do kontejnerů na elektroodpad nebo je můžeme vrátit u prodejce v rámci zpětného odběru. Většina teploměrů už dnes rtuť neobsahuje a mohou tedy přijít do komunálního odpadu. Staré rtuťové teploměry jsou nebezpečným odpadem.