Drobečková navigace

Úvod > Firmy a služby > Obecní pec

Obecní pec


IMG_3362.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obecní úřad Smrčná s radostí informuje občany, že od září 2021 již funguje OBECNÍ PEC.

Byl to nápad pana starosty, který viděl jak se pekl chleba po staru při návštěvě u svého kamaráda Ivana na Ukrajině. To ho nadchlo a už spřádal v hlavě plán na realizaci. Po schválení záměru zastupitelstvem obce se mohlo začít stavět. Pec se nachází v místnosti v zázemí obecního Hostince pod Jasanem.

Místní zedník Vlasta měl sice trochu strach, aby se dílo podařilo. Po nákupu potřebné literatury a pár probdělých nocích a vykouřených cigaret se do toho dal. Všichni jsme věděli, že to zvládne... a po konzultaci s panem starostou dopadlo vše na jedničku.

První zkoušku pečení realizovala naše Smrčenská školka a opravdu to fungovalo :-), najít ideální teplotu, od kdy ideálně topit a délku pečení zkušené kuchařky odhadly hned na poprvé.

Premiéra a ochutnávka proběhla poprvé na akci Procházka včelí stezkou, kde se přidaly další smrčenské kuchařky.

Upřímně musíme konstatovat, že obecní pec byl skvělý nápad a věříme, že vytvoříme cyklus pravidelného pečení.

 

Pec se nachází v zázemí Hostince pod Jasanem ve Smrčné.

IMG_3397[2].jpg

Správce: Lucie Janáková

Tel.: 730 846 365

Novější 1

OBECNÍ PEC - Velikonoční pečení mazanců 2024OBECNÍ PEC - Novoroční pečení chleba 2024OBECNÍ PEC - Pizza odpoledne 2023OBECNÍ PEC - Velikonoční pečení mazanců 2023OBECNÍ PEC - Novoroční pečení chleba 2023OBECNÍ PEC - Adventní pečení vánoček 2022OBECNÍ PEC - Pizza odpoledneOBECNÍ PEC - Pizza odpoledne 2022OBECNÍ PEC - Pečení mazancůOBECNÍ PEC - Novoroční pečení chlebaNovější 1