Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Krizové opatření v obci.

Krizové opatření v obci. 

znak..jpg

 

 

Obecní úřad Smrčná vzhledem k vyhlášení krizového stavu v České republice nabízí svým občanům, zejména občanům v karanténě nebo seniorům, pomoc s nákupem a odvozem potravin, léku, drogerie popřípadě odvoz k lékaři.

V případě zájmu nás kontaktujte na tel. číslech 567 275 183 nebo 603 516 702.

 

V návaznosti na usnesení vlády ze dne 16.3.2020 o přijetí krizového opatření doporučujeme osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče.

 

Z preventivních důvodů doporučujeme občanům, aby při pohybu ve veřejných prostorách, na úřadě, v obchodě, v autobuse, na poště používali roušky nebo alespoň improvizované roušky např. šátky, šály, nebo kapesník.

 

Dále upozorňujeme občany, že POVINNÁ karanténa platí pro všechny, kteří se do ČR vrátili od pátečních (13. 3. 2020) 12:00 hodin z 15 rizikových oblastí: Čína, Jižní Korea, Írán z evropských států Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko a Francie (upozornění: v čase se tento seznam může měnit, zda se vracíte z rizikové oblasti ověřte na https://koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/).

Apelujeme na všechny občany, kteří se vrátili z výše uvedených destinací, aby se chovali uvážlivě a zodpovědně.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů