Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace pro rodiče předškoláků

Informace pro rodiče předškolákůInformace pro rodiče předškoláků

Upozorňujeme rodiče, kteří budou mít od září 2020 předškoláka a navštěvují „Smrčenskou školku“, na povinnost zapsat dítě do mateřské školy k tzv. „individuálnímu vzdělávání“.

Tato povinnost vyplývá ze Školského zákona § 34 a § 34a). Vzhledem k tomu, že „Smrčenská školka“ nesplňuje podmínky uvedené v tomto zákoně, je nutné zapsat děti do takové mateřské školy, která tyto povinnosti splňuje.

Po zápisu do mateřské školy, Vaše dítě nadále může navštěvovat školku ve Smrčné, musí mít však zajištěné tzv. „individuální vzdělávání“. Do zvolené mateřské školy pak pravidelně dojíždí rodič s dítětem na tzv. “přezkoušení“ – zpravidla 3 - 4x do roka.

Ohledně zápisu k individuálnímu vzdělávání můžete kontaktovat Mateřskou školu ve Štokách, ve Větrném Jeníkově popř. v Herálci. Do Herálce v tomto roce dojíždějí čtyři děti z naší školky.

Vzhledem k současné situaci zápisy probíhají bez dětí, formou podání písemné žádosti o přijetí dítěte do školy. Více informací zjistíte na webových stránkách jednotlivých škol.

http://www.zsmsstoky.cz/

https://www.zsvj.cz/

http://www.zsamsheralec.cz/

školka.png

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů