Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Soutěž ROK ŽIVOTA V OBCÍCH KRAJE VYSOČINA

Soutěž ROK ŽIVOTA V OBCÍCH KRAJE VYSOČINA 

                                                          znak..jpg                                               rok v obci.png

 

S potěšením informujeme občany, že se naše obec zapojila do soutěže ROK ŽIVOTA V OBCÍCH KRAJE VYSOČINA.

Soutěže se mohou účastnit obce v Kraji Vysočina do 1 500 obyvatel. Povinná forma soutěžního příspěvku je videomedailonek nebo prezentace fotografií (s komentářem) v maximální délce 10 min a popis dobré praxe obce spojené s řešením dopadu pandemie COVID-19 do běžného života obce v době od března 2020 do března 2021.

Do soutěže se přihlásilo 23 obcí, takže máme z čeho čerpat inspiraci... doufáme, že Vás naše prezentace zaujme a děkujeme za případný HLAS.

Byl to první ročník, takže už dneska víme, jak se připravit na další :-).

Videomedailonek obce Smrčná

Odkaz na hlasování všech obcí

Hlasování veřejnosti je možné od 26.4. - 16.5.2021.

smrcna1.png smrcna2.png

 

Informace o soutěži:

Stejně jako v roce minulém byla i letos zrušena celostátní soutěž Vesnice roku, která každoročně povzbuzuje obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova a upozorňuje širokou veřejnost na význam venkova. I v této nelehké době však realizují obce řadu činností na podporu kvality života místních obyvatel. Proto se krajský Spolek pro obnovu venkova a Sdružení místních samospráv ve spolupráci s Krajem Vysočina dohodly, že jako náhrada bude 1. března 2021 vyhlášena soutěž s názvem ROK ŽIVOTA V OBCÍCH KRAJE VYSOČINA. Cílem této soutěže je zviditelnit činnost těch nejmenších obcí v Kraji Vysočina při řešení mimořádných situací spojených s dopadem pandemie COVID-19 do jejich běžného života.
 

„V této soutěži chceme vyzdvihnout vzájemnou spolupráci a sounáležitost obyvatel, spolků, dobrovolníků, místních podnikatelů a vedení obcí, které jsme mohli být v loňském roce svědkem na mnoha místech našeho kraje. Vítězné příspěvky mohou být příkladem dalším obcím při snaze zajistit dostupnost služeb a kvalitu života svých obyvatel v dnešní nelehké době, na kterou nikdo z nás nebyl připraven,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně pro oblast regionálního rozvoje. 

 

Oznámení výsledků a slavnostní předání cen proběhne 26. května 2021. Vítězné obce budou odměněny věcnými a finančními dary:

  • Cena veřejnosti – 1. místo – 50 000 Kč, 2. místo – 40 000 Kč, 3. místo – 30 000 Kč
  • Cena odborné komise  – 1. místo – 50 000 Kč, 2. místo – 40 000 Kč, 3. místo – 30 000 Kč.        

Kraj Vysočina pořádá soutěž ve spolupráci se Spolkem pro obnovu venkova Kraje Vysočina a Krajským shromážděním SMS ČR Kraje Vysočina.

Odkaz na informace o soutěži:

 

                     logo-vys-barneg1-cz_denik-630-16x9.jpg                              SMS ČR.jfif

IMG_0702.jpg

 

Zodpovídá: Monika Jonášová

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů